Düzce K.S.S. 2.kez toplanacak

Düzce Küçük Sanayi Sitesi genel kurulunun ikinci kez toplanacağı öğrenildi.

Düzce K.S.S. 2.kez toplanacak
13.08.2022 - 14:12
Özel Haber

Alınan bilgilere göre 25 Haziran 2022 tarihinde yapılan Düzce KSS’nin genel kurul toplantısında bakanlık temsilcisi tarafından usulsüzlük olduğu gerekçesi ile iptal edildiği iddia edilmişti.

Genel kurul kongresinde bakanlık temsilcisinin verdiği rapor doğrultusunda usulsüzlük olduğu belirlenmiş ve kongrenin iptal edildiği ifade edilmişti.

Düzce KSS genel kurulu seçimlerinin usulüne uygun olmadığı yetkililer tarafından belirlendiği iddia edilirken eski yönetimin yeniden ikinci defa genel kurul için üyelere çağrı yapacağı öğrenildi.

Yeni genel kurul için eski yönetimin ileriki günlerde üyelerine tekrar toplantıya çağıracağı ifade edildi.

Bu konuda eski yönetim tarafından üyelere gerekli çağrıların yapılacağı beklenirken eski yönetimin göreve devam ettiği öğrenildi.

Bu arada 32 yıllık Düzce KSS Başkanı Mehmet Bakan’ın aday olmayacağı ve görevi bir an önce yeni yönetime devretmeyi beklediği ifade edildi.

Diğer yandan eski yönetimin üyelere yakın bir zaman içerisinde duyurularda bulunarak ikinci kez toplantıya çağıracağı belirtildi.

Diğer yandan Bakanlık adına Genel Müdür Yardımcısı Fuat Uzun’un ifadesinde yer alan açıklama şöyle:

‘’Ayrıca İhtisas ve Karma Sanayi Sitesi (yeni) örnek Ana sözleşmesinin 27. Maddesinde ‘’Genel kurul yönetim kurulunca toplantıya çağrılıp görev süresi dolsa dahi yönetim kurulu genel kurulu toplantıya çağırabilir’’ hükmü yer almakta olup, bu hüküm gereği eski yönetim kurulu üyelerinin olağanüstü genel kurul toplantısına çağrı yapabilecekleri değerlendirilmektedir.’’

(HABER: METİN KÖSEER)

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası

 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız