Market kasiyeri sahte diye almadı

Düzce’de yaptığı alışveriş sonrasında kasiyere 200 TL uzatan bir kişi, kasiyerin bu para sahte almam demesiyle şok oldu. Parayı bankacılara gösteren, para makinesinden geçiren şahıs paranın sahte değil, hatalı basım olduğunu öğrendi.

13.08.2022 - 14:30
Güncelleme 13.08.2022 - 15:13
İHA

Düzce merkeze bağlı Hamidiye Mahallesi’nde oturan Eren Bilgin isimli bir kişi, iş çıkışında evinin ihtiyaçlarını almak için markete girdi. Markette alışveriş yaptıktan sonra cebinden çıkarttığı 200 TL’lik banknotu kasiyere uzatan Bilgin, kasiyerin “Bu para sahte ben bu parayı alamam” sözleriyle şoka uğradı. Hemen parayı alan ve incelemeye başlayan Eren Bilgin paranın ön yüzünde Atatürk Portresinin üzerinde yazılarla “İkiyüz TL” yazısını gördü. Bunun üzerine araştırma yapmaya başlayan Eren Bilgin ilk olarak emekli banka çalışanlarına parayı gösterdi. Onların sahte olmadığını söylemesi üzerine bu defa da para makinesinde deneme yaptı. Paranın orijinal olduğunu görünce içi rahatlayan Bilgin araştırmasını derinleştirince de paranın sahte değil hatalı basım olduğunu fark etti. Bunun üzerine parayı bir zarf içinde saklayan Bilgin, hatalı basım 200 TL’yi ne yapacağını düşünmeye başladı.

  Hatalı basım para ile ilgili olarak konuşan Eren Bilgin; “Ben bu parayı gördüğümde şoka uğradım. Markette alışveriş yaparken kasiyer paranın sahte olduğunu başka bir para vermemiz gerektiğini söyledi. Paranın sahte olmasının imkansız olduğunu söyledim. Nasıl sahte olduğunu sorduğumda ‘Atamızın siluetinin üzerinde 200 TL yazdığını gördüm’ dedi. Bu para sahte değil ama size teşekkür ederim diyerek marketten çıktım. Paranın hatalı basım olduğunu anladım. Haberlerde başka bir kişide aynı paradan görmüştüm. Paraya dikkatli baktığımda aynı hatalı basımdan bir tanede bende olduğunu anladım. Bu parayı böyle saklıyorum.  Hatalı basım olduğunu anladım ama yine de şüphelenip bilir kişilere sordum. Bankacı arkadaşlarım vardı, banka müdürlerine sordum. Para makinesinden geçirdim. Ayrıca başka 200 TL’ler ile karşılaştırdım. Bu paranın her şeyi merkez bankamızın basmış olduğu para ile aynı Hatalı basım olduğunu ise haberlerde görünce pekiştirmiş oldum. Bu paraların meraklıları, koleksiyonerler çıkarsa değerlendirmeyi düşünürüm. Çıkmaz ise hatıra olarak saklayacağım” dedi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası

 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız