"Sorun yaşanmaması için bu kontroller sağlanmalıdır”

Uzun yola çıkacak sürücülere uyarılarda bulunan araç bakım uzmanı, araçlara eşyaların yüklenmesinin ardından mutlaka lastiklerin hava kontrollerinin yapılması gerektiğini kaydetti.

15.08.2022 - 14:56
Güncelleme 15.08.2022 - 16:38
İHA

Uzun yola çıkılmadan önce araçların kontrol edilmesi gerektiğini söyleyen araç bakım servisi müdürü Ümit Sel, “Aracımızın trafik sigortası ve kasko yenileme dönemi geldiyse mutlaka yenilenmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra araçta bulundurulması gereken ekipmanlar var. Kriko, bijon anahtarı, yedek lastik, reflektör, ilk yardım çantası, yangın söndürücü gibi ekipmanların olması gerekiyor. Yolda sorun yaşanmaması için bu kontroller sağlanmalıdır” dedi.

 

TEKNİK BAKIMLAR VE SON KONTROLLER İLE UZUN SEYAHATLERE ÇIKILABİLİR

Lastiklerin hava kontrollerinin yapılmasının da önemine değinen Sel, “Eğer araca eşya, valiz gibi yük koyacaksanız lastik havaları yüklü vaziyetteki değerlere getirilmelidir. Yine yola çıkılmadan önce cam suyunu ve motor yağını kontrol etmekte fayda göreceksiniz. Genel anlamıyla yapılması gereken teknik kontroller bunlardır. Bu yapılanlar sayesinde aracınız ile eksiksiz bir biçimde seyahat edebileceğinizi düşünüyorum” diye konuştu.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası

 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız