Satışlarımız güzel gidiyor

Düzce'de otobüs duraklarında soğuk içecek satan ortaokul öğrencileri, elde ettikleri gelirle sokak hayvanlarına mama alıyor.

5.09.2022 - 11:40
Güncelleme 5.09.2022 - 12:02
İHA

Düzce'de yaşayan 3 ortaokul öğrencisi, sıcak havalarda soğuk içecekler satmaya başladı. Limonata, kivi ve ahududu suyu yapan öğrenciler, durakta satış yapıyor. Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde tezgah açan çocuklar, elde ettikleri gelirin yarısını sokak hayvanları için harcıyor.

“SATIŞLARIMIZ GÜZEL GİDİYOR”

İlk olarak limonata satışı ile başladıklarını söyleyen Meryem Keleş (11), “Limonun suyunu sıktık, sonra süzgeçten geçirip içine şeker attık. Bunları büyük pet şişelere koyduk. Sonra kazandığımız paralarla sürahiler aldık. Satışlarımız güzel gidiyor. Ben kazandığımız paranın bana kalan kısmını kumbarama atıyorum. Diğer yarısını ise birleştirip sokak hayvanları için mama ve yem alıyoruz. Biz kazandığımız paranın yarısını okul masraflarımız için biriktiriyoruz, diğer yarısı ile de sokak hayvanlarına yardım ediyoruz” dedi.

“YARISI OKUL, YARISI SOKAK HAYVANLARI İÇİN”

Melih Arslan (11) ise “Kazandığımız paranın yarısını okul masraflarımız için biriktiriyoruz. Diğer yarısı ile de sokak hayvanlarına yem alarak yardım yapıyoruz. Sokak hayvanları için salam, süt, elimize çok para geçince ise mama alıyoruz. Kedilere ve köpeklere ıslak mama alıp onları besliyoruz. Sürekli aynı mamaları alamıyoruz. Kazandığımız paraya göre kedi ve köpeklerin yiyebileceği ne varsa onları alıyoruz” şeklinde konuştu. 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz