Göl ve göletlere yavru sazan balıkları bırakıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından; su kaynaklarındaki nesli tehlikede ve baskı altında olan türlerin desteklenmesi, farklı nedenlerle zarar gören su ürünleri stoklarının takviyesi, bilimsel temele ve metotlara dayalı balıklandırma amacıyla “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” uygulanıyor.

 Göl ve göletlere yavru sazan balıkları bırakıldı
7.09.2022 - 11:55
Haber Merkezi

2022 yılı balıklandırma programı çerçevesinde; Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nce ilimiz sınırları dâhilinde bulunan balıklandırılmasına ihtiyaç duyulan göl ve göletlerde balıklandırma çalışması yapıldı.

Bolu-Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonu Müdürlüğünden temin edilerek getirilen toplam 40 bin adet pullu sazan yavruları Çamlıpınar Göleti, Kurugöl, Topuk Göleti ve Torkul Göletine bırakıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Necdet Çiçek; su ürünleri stoklarını arttırmak amacıyla Bakanlıkça yürütülen balıklandırma programı kapsamında, ülkemizin ekonomik ve tabii türleri arasında yer alan bu balıkların her yıl ihtiyaç duyulan göl ve göletlere bırakıldığını söyledi.

Çiçek, balık türlerine ait stokların gelecek nesillere aktarılabilmesi için korunması ve izin verilen yasal boyutların altında kalan balıkların avlanmaması ve diğer av aracı, zaman ve yer yasaklarına uyulmasının sürdürülebilir balıkçılık yönetimi açısından büyük önem arz ettiğini belirtti.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız