Halk sağlığı tarafından bilgilendirildiler

Düzce Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası münasebetiyle açılan stantta vatandaşlar bilgilendirildiler.

Halk sağlığı tarafından bilgilendirildiler
7.09.2022 - 15:38
Haber Merkezi

Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası nedeniyle, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ekiplerince bir alışveriş merkezinde açılan bilgilendirme standını ziyaret etti. Yılmaz, “3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası” olması münasebetiyle toplumun sağlık bilincinin artırılması, hastalıklar meydana gelmeden önlenebilmesi, koruyucu hekimliğin daha etkin sağlanması ve sağlıklı beslenme, obezite, diyabet, kalp sağlığı ile fiziksel aktivite” konularında vatandaşlarımızı bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak amacıyla stant açtıklarını belirtti.

Dr. Yılmaz, standımızı ziyaret eden vatandaşlarımızın tansiyon ve kilo ölçümlerinin yapıldığını ve değerleri yüksek veya düşük olan hastaların ikinci basamak sağlık kuruluşuna yönlendirildiğini belirtti.

Vatandaşlar ise standa yoğun ilgi gösterdiler.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız