Müfettiş görevlendirildi

Milli Eğitim Bakanlığınca, “müdüre özel tuvalet” iddialarına ilişkin müfettiş görevlendirildi.

Müfettiş görevlendirildi
16.09.2022 - 16:53
Güncelleme 16.09.2022 - 17:23
Haber Merkezi

Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen ve sosyal medyanın gündemine oturan “müdüre özel tuvalet” iddialarına ilişkin müfettiş görevlendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığınca konunun ayrıca araştırılmasının talimatlandırıldığı belirtilirken, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından konuyu incelemek üzere eğitim müfettişlerimiz görevlendirilmiştir” ifadesine yer verildi.

Öte yandan Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan bir diğer yazılı açıklamada ise, “müdüre özel tuvalet” şeklinde yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edilirken şu ifadelere yer verilmişti:

'Müdür WC' başlıklı haberler basında yer almıştır. Adı anılan okulumuzun tuvaletlerinde tadilat yapılmamış, fiziki ortam iyileştirme çalışmaları kapsamında okulun bütün kapılarına giydirme yapılmıştır. Okul idaresinin ve rehberlik servisinin bulunduğu katta ortak kullanılan tuvalet kapısına, ilgili firma tarafından sehven yapılan 'Müdür WC' baskısı, okul müdürümüz tarafından fark edilmiş, ivedilikle kapı giydirmesi sökülmüş, gerekli düzeltme yapılmıştır. Çeşitli mecralarda müdürlüğümüz ve okulumuz aleyhine yapılan söz konusu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır."

Eğitim Bir-Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi’de sosyal medyadan yaptığı paylaşımla olaya tepki gösterdi.

Çelebi, bahsi geçen hocanın öğrencinin derdi ile dertlenen, çalışkanlığı ve azmi ile herkesin takdirini kazanmış, öğrencileri ve çalışma arkadaşları tarafından sevilip sayılan değerli bir müdür olduğunu dile getirerek şunları söyledi;

“Okul müdürü Suzan A. Ç. hocamız hakkında basında ve sosyal medyada çıkan haberler maalesef haysiyet cellatlığı boyutuna ulaşmış, yalan yanlış ithamlarla okul müdürüne karalama kampanyası başlatılmıştır. Okul kapılarının giydirilmesi işi sırasında okul görevlisinin "müdürün misafirleri kullanıyor" ifadesini yanlış anlayan reklamcı firma okul kapısına "müdür" ifadesini yazmış, kapı giydirmeleri hafta sonu yapıldığı için söz konusu yanlış Pazartesi günü fark edilip reklamcıdan düzeltmesi istenmiş ve yapılan hata firma tarafından düzeltilmiştir. Ne yazık ki bu süre zarfında art niyetli kişiler tarafından kapının fotoğrafı çekilmiş ve bunun üzerinden haysiyet cellatlığı başlatılmıştır.”

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız