14 kız öğrenci hafız oldu

Gölyaka İlçe Müftülüğü'ne bağlı Merkez Kız Kur'an Kursunda öğrenim gören ve hafızlığını tamamlayan 14 öğrenci için Gölyaka Kapalı Spor Salonu’nda hafızlık icazet töreni düzenlendi.

14 kız öğrenci hafız oldu
17.09.2022 - 16:21
Haber Merkezi

Düzenlenen törene Gölyaka Kaymakamı Ali Tuğrul Yıldız, Düzce İl Müftüsü Vekili Hasan İzmirli, Gölyaka İlçe Müftüsü Ahmet Demirel, Siyasi Parti yöneticileri, ilçe kurum müdürleri, protokol üyeleri, müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, din görevlileri muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda İlçe Müftüsü Ahmet Demirel’in selamlama konuşmasının ardından, İlçe Kaymakamı Ali Tuğrul Yıldız ve İl Müftüsü Vekili Hasan İzmirli konuşma yaptılar.

Hafızlık merasimine katılan İl Müftüsü Vekili Hasan İzmirli yaptığı konuşmada, hafızlık eğitiminin öneminden bahsederek, “İman edenler içinde en değerlileri Kur’an-ı Kerimi öğrenen, öğreten, ayetlerini ezberleyen ve yaşayan hafızlardır. Hafızlık, Allah’ın yeryüzünde bir insana verebileceği en büyük nimettir, şereftir. Hafızlık insanın aklını, kalbini, sadrını canlı bir mushafa dönüştürmektir” ifadelerinde bulundu.

“HAFIZLARIMIZ EFENDİMİZİN MİRASINI TAŞIYOR”

Yüce dinimiz islam’ın hafızlığa ve hafızlara çok değer verdiğini söyleyen Müftü Vekili İzmirli, hıfzını tamamlayan hafızlara hitaben, “Kur’an-ı Kerim’in tümünü ezberleyerek onun zihinlerde ve sadırlarda muhafazası olan hafızlık, Rasulüllah (sav) ile başlamış ve günümüze kadar gelmiştir. Hz. Peygamber (sav) efendimiz islam tarihinde yerini aldığı şekliyle, ilk hafız olarak yürüyen bir Kur’andı. Bu keyfiyet itibariyle, hafızlarımız da Efendimizin mirasını şan ve şerefle taşıyan kutlu ve mutlu insanlardır” dedi.

Ayrıca, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı birçok Kur’an Kursunda halen on binlerce öğrencinin Kur’an-ı Kerimi ezberlemek için eğitim gördüğüne değinen İzmirli, konuşmasında ilimiz ve ilçelerinde hatırı sayılır bir nitelik ve nicelikte hafızlık eğitiminin devam ettiğine dikkat çekti.

İzmirli, hafızları, anne babalarını, hocalarını ve yaygın din eğitimi ve hafızlık eğitimine maddi-manevi destek veren hayırsever vatandaşlara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından İcazet Töreni, 14 hafız öğrenciye Gölyaka İlçe Müftülüğünce hafızlık belgelerinin verilmesi ve hediye takdimiyle son buldu.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız