“Çalışmalarımızı bu bölgede arttıracağız”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Uçak ve Ahmet Burçin Yerelioğlu, İl Teşkilatı yöneticileri ile birlikte Düzce Postası’nı ziyaret etti. Düzce’de DEVA Partisi’ne olan ilgiyi gördüklerini belirten Uçak, “Çalışmalarımızı bu bölgede arttıracağız” mesajı verdi.

17.09.2022 - 19:03
Güncelleme 19.09.2022 - 18:07
Çiğdem Diger

Genel Başkan Yardımcıları ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte 2 gün boyunca Düzce’de çalışmalar yürüten heyet, Düzce Sanayi ve Ticaret Odası ile Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti. Şehir merkezinde İstanbul Caddesi ve Kızılay Meydanı’nda, Akçakoca ve Kaynaşlı İlçelerinde, ayrıca da Bahçeşehir bölgesinde esnaf ziyaretleri yapan heyetin son durağı ise Düzce Postası Gazetesi oldu.

Düzce ziyaretini gazetemize değerlendiren DEVA Partisi İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, daha önce bütün Türkiye’yi birkaç defa turladıklarını ve bütün illeri ziyaret ettiklerini, bu dönemde ise yoğunlaştırılmış bölge çalışmalarına başladıklarını söyledi. 90 kişilik kurucular kurulu heyeti ile Düzce, Bolu, Sakarya ve Yalova illerinde ve bağlı ilçelerinde daha çalışmaları yürüttüklerini anlatan Uçak, sivil toplum kuruluşlarını, meslek odalarını, özellikle de işyerlerini ve esnafı ziyaret ettiklerini, sanayiciler ve muhtarlar ile bir araya geldiklerini ifade etti.  Hem partinin sahadaki bilinirliğine katkıda bulunduklarını, hem de bölgenin sorunlarını tespit edip, partilerinden beklentileri genel merkez politikalarına yansıtmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Uçak, Düzce’de tespit ettikleri sorunlarla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı: “Düzce doğası güzel, stratejik anlamda da İstanbul, Ankara gibi iki büyük merkezin arasında bulunması nedeniyle de önemli bir şehir. Son dönemde yapılan bölgesel teşvik uygulamaları sonucunda hızla sanayileşmiş bir kentimiz. Köylerin ilçelere çok yaklaşmış olması nedeniyle köylere henüz doğalgaz götürülmüş olmaması bir sorun. Hızlı sanayileşme ve basık yapıda bir il olması nedeniyle hava kirliliği yoğun. Bu anlamda da Türkiye'nin en kirli üçüncü ili olduğu konusunda şikayetler oldu. Diğer taraftan önemli bir fındık üretim merkezi. Fındık taban fiyatı 54 lira olarak açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi bu fındığı alacak dendi. Ancak çiftçi fındığını topladıktan sonra randıman düşük, çatlak, kalite sorunu var diye 54 liralık fındık taban fiyatının 40-42 lira seviyesine ulaştığını gördük. Üreticilerimiz ürünü teslim ettikten 15-20 gün sonra yani gecikmeli olarak ücretlerini aldıklarını söylediler.

Diğer taraftan özellikle bugün sabahtan Kaynaşlı’ya gittik. Kaynaşlı lojistik merkezi diyebileceğimiz, lojistik firmalarının yoğun olduğu bir bölge. Pek çok aile geçimini bu işten sağlıyor. Ancak o bölgede şunu gördük. Özellikle hükümetin son dönemde dış politikada uyguladığı yanlış adımlardan dolayı, bu lojistik firmalarının çalıştığı ülkelerde vizelerin vatandaşlarımıza en fazla 45 gün süreyle verildiğini öğrendik. Bir başka ifadeyle yılda 8 defa vize almak zorunda kaldıklarından şikayet ettiler. Vatandaşlar her seferinde 350-400 Euro vize ücreti ödediklerini, bir sürücünün yılda 3.200 Euro gibi bir vize bedeli ödemesi ve bunun için zaman kaybetmiş olması onlar için ciddi bir sorun olarak görünüyor.

Diğer taraftan bölgede dere yataklarının yoğun olması ve oralarda ıslah işleminin yapılmamış olmasının o bölgelerde sel felaketlerine neden olduğunu söylediler. Bunun için de belediyenin kaynaklarının kısıtlı olduğu konusunda şikayet aldık. Çünkü biliyorsunuz belediye kaynaklarının bir kısmı iller bankası kaynaklarından geliyor. Ama hükümet şu anda yeterli kaynak ayıramadığı için belediyeler gerçekleştirmek istedikleri projeleri maalesef gerçekleştiremiyorlar veya ciddi şekilde borçlanıyor. Ama borçlanmanın da bir üst sınırı olduğu için belli bir hizmeti götürmek istediklerinde belediye başkanlıkları olarak o hizmeti yapamadıklarını söylediler. Bu önemli sorunlardan bizim tespit ettiklerimizin bazıları bunlar.”

Düzce’de ciddi oranda DEVA Partisi'ne karşı bir ilgi olduğunu, yaptıkları görüşmelerde çok samimi cevaplar aldıklarını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak “Deva Partisi'ni ve Ali Babacan'ı hemen hemen vatandaşların tamamı seviyor. Destek olmak istiyor. Ama buradaki görünürlüğümüzü ve vatandaşla temaslarımızı arttırdığımız ölçüde de bunun bize yansıyacağını tespit ettik. Çalışmalarımızı daha yoğun bir şekilde bu bölgede arttıracağız ve çalışmalarımıza bu doğrultuda devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Düzce Postası’na yayın hayatında başarılar dileyen Uçak, “Uzun yıllar bu sektördesiniz. İnşallah daha uzun yıllar bu sektörde hizmet vermeye devam edersiniz” şeklinde konuştu.

Düzce Postası ziyaretinde, Düzce İl Teşkilat Başkanı İsmail Altın, İl Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Başkanı Özge Yılmaz, İl Mali İşler Sorumlusu Ersin Durmaz, Merkez İlçe Başkanı Soner Ersoy, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Soner Can ve İl Genel Sekreteri Ragıp Sümer de hazır bulundular. 

 Soldan sağa Düzce İl Teşkilat Başkanı İsmail Altın, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Burçin Yerelioğlu, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçar, İl Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Başkanı Özge Yılmaz, Düzce Postası Yazı İşleri Müdürü Çiğdem Diger, Düzce Postası Muhabiri Emir Kaan Dursun, İl Mali İşler Sorumlusu Ersin Durmaz, Merkez İlçe Başkanı Soner Ersoy, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Soner Can, İl Genel Sekreteri Ragıp Sümer.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız