Destek almaya hak kazandı

Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu'nun projesi TÜBİTAK 4008 programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

Destek almaya hak kazandı
23.09.2022 - 18:07
Haber Merkezi

ÖZEL gereksinimli bireylerde farkındalık oluşturmayı, bu bireylere eğitim ve bağımsız yaşam konularında destek sağlayarak toplumla bütünleşmelerini kolaylaştırmayı, özel gereksinimli bireylere hizmet sunan kişiler ve özel gereksinimli bireyler arasında bilimsel uygulamaların yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlayan TÜBİTAK 4008 programı kapsamında destek almaya hak kazanan projeler açıklandı.

Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında açıklanan projeler arasında, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından hazırlanan “Sürdürülebilir Bahçe Temelli Eğitim Uygulamalarının Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) Olan Bireylerde ve Onların Ebeveynleri Üzerine Etkilerinin Değerlendirilmesi ve İçerik Oluşturulması” başlıklı proje Türkiye’deki ilk 42 proje arasına girerek, destek almaya hak kazandı.

İlimizde birçok resmî ve özel kurumun destekçisi olduğu bu proje ile OSB’li bireyler ve ebeveynlerine yönelik akademisyenler ve alan uzmanları tarafından verilecek eğitimler, alan uygulamaları, saha etkinlikleri ve atölye çalışmalarıyla proje amaçlarının gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız