Kadınlara önemli eğitim

Düzce Kadın Emeği Merkezi’ndeki kursiyerlere yönelik kadın sağlığı ve kanser taramaları hakkında eğitim verildi.

Kadınlara önemli eğitim
28.09.2022 - 19:25
Haber Merkezi

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın destekleri ve katılımıyla Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ekiplerince; Düzce Valiliği bünyesinde hizmet veren Düzce Kadın Emeği Merkezi’nde Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı SODAM Projesi Meslek Edindirme kursiyerlerine yönelik, Halk Sağlığı Başkanlığına bağlı Düzce Merkez Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Meltem Pınar Karabel ve Ebe Emel Subaşı tarafından kadın sağlığı ve kanser taramaları hakkında eğitim düzenlendi. 

Söz konusu eğitimde, sağlığın ve sağlıklı yaşamın önemi vurgulanarak, Sağlıklı Hayat Merkezi ve KETEM birimlerinin tanıtımı yapıldı. Tüm katılımcılara kendi kendine meme muayenesinin nasıl yapılacağı konusunda bilgiler verilerek, ücretsiz olarak sunulan kanser taramalarına davet edildiler.

Eğitim programına Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve diğer kurum amirleri de katıldı.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız