Düzce Ticaret Borsası organ seçimleri 22 Ekim’de

Düzce Ticaret Borsası Meclis Üyeliği seçimleri 22 Ekim 2022 cumartesi günü idari binada yapılacak.

Düzce Ticaret Borsası organ seçimleri 22 Ekim’de
3.10.2022 - 13:16
Haber Merkezi

Oy verme işlemi saat 09:00’dan 17:00’a kadar gizli oy, açık tasnif, sayım, döküm esaslarına göre yapılacak. Seçmen listesinde adlı yazılı olmayan üyeler oy kullanamayacak. Oy vereceklerin kimliğini, nüfus cüzdanı veya oda ve resmi kuruluşlarca verilen belge ile kanıtlanması gerekiyor.

5174 sayılı kanun gereğince; borsada son 2 yılını doldurmayan üye kayıtları borsa organ seçimlerinde oy kullanamayacak. Gerçek kişi üyeler, oylarını bizzat kullanacak, gerçek kişiler adına vekâleten oy kullanılamayacak. Tüzel kişi adına oy kullanılacak gerçek kişinin ise, şirketin sahibi, ortağı, yönetim kurulu üyesi, genel müdürü murahhas azası seviyesinde üst düzey yöneticisi olmaları, şirket temsil ile bağlayıcı işlem yapması yetkili olmaları ve durumun seçimden en az altı ay öncesini kapsaması şarttır.

Borsa Meclisine seçilenlerin katılacağı ve 29 Ekim 2022 Cumartesi Günü yapılacak olan Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu asıl ve yedek üyeleri, birlik genel kurul asıl ve yedek delegeleri ile disiplin kurulu asıl ve yedek üyeleri seçimi sabah 11:00’dan 15:00’a kadar gizli oy, açık tasnif, sayım, döküm esaslarına göre yapılacak. Meclis üyeliğine seçilen tüzel kişi temsilcisi belgesi ve kimliğini gösterir bir belge ile oy kullanabilecek.

Hazirun listesi 3 Ekim 2022 Pazartesi’den başlamak üzere 3 gün süre ile Düzce Ticaret Borsası binasında ve seçmen kütük bürosunda saat 08:00’de askıya çıkarılacak olup, saat 17:00’de askıdan indirilecek.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız