Kızılay öğrencileri dünya çocuk gününü kutladı

Dünya Çocuk Günü dolayısıyla Kaptan Altay Altuğ Kızılay Anaokulu’nda bir takım etkinlikler yapıldı.

Kızılay öğrencileri dünya çocuk gününü kutladı
4.10.2022 - 16:30
Haber Merkezi

UNICEF, Birleşmiş Milletler Örgütü, çocuklar arasında ortak duygular oluşması, ulusların barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesi amacıyla 1954 yılında Ekim ayının ilk pazartesi gününü Dünya Çocuk Günü ilan etti. Kaptan Altay Altuğ Kızılay Anaokulu da çocuklara sevgi duygusu aşılamak ve barış içinde yaşama bilinci kazandırabilmek amacıyla bu güzel günü çeşitli oyun ve etkinliklerle kutladı.

Etkinlikle ilgili bilgiler veren Okul Müdürü Nuray Eran Türedi, “Bu özel günde öğrencilerimiz ile çeşitli oyun tekerlemeler, her yerde sesler duyuyorum masalı, top taşıma oyunu, rengini bul oyunu ve hafıza oyunu aktiviteleri ile etkinliğimizi gerçekleştirdik.  Öğrencilerimiz Çocuk Hakları Gününde öğretmenleri ile hazırladıkları ‘Arkadaşım Senin İçin Buradayız’ pankartlarıyla Dünya üzerindeki her çocuğun eşit sağlık, yaşam, barınma ve eğitim hakkına sahip olmaları dileğiyle okul bahçesinde yürüyüş yaptılar” şeklinde konuştu.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız