Küçükten büyüğe hayvan sevgisi aşılandı

Düzce Belediyesi Hayvan Konukevi, 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Koruma Gününde yüzlerce öğrenciyi ağırladı. Anlamlı günde, Lise öğrencileri atık malzemelerden yaptıkları kulübeleri hediye ederken, minikler ise hayvanları severek elleriyle besledi.

5.10.2022 - 17:08
Güncelleme 5.10.2022 - 18:14
Haber Merkezi

DÜZCE Belediyesi Hayvan Konukevi, çocuk sesleriyle çınladı. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında konukevini ziyaret eden yüzlerce öğrenci, eğlenceli bir gün yaşarken aynı zamanda da hayvanlarla birebir iletişim kurarak can dostlarla kucaklaştı.

LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN KULÜBE DESTEĞİ

Hayvanları koruma günü etkinlikleri kapsamında konukevinin ilk ziyaretçileri İMKB Lisesi öğretmen ve öğrencileri oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kocaman ile hayvan konukevi idarecileri tarafından karşılanan öğrenciler, atık malzemelerden yaptıkları köpek kulübelerini konukevine teslim ettiler.

KONUKEVİNİN ÇALIŞMALARI AKTARILDI

Günün ikinci ziyaretçileri olan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri ise ilk olarak Konukevinin uzman Veteriner Hekimleri ile bir araya geldi. Veterinerler tarafından çocuklara, hayvanların duygusal durumları başta olmak üzere konukevinin çalışmaları hakkında keyifli bir bilgilendirme gerçekleştirildi.

MİNİKLERDEN MAMA DESTEĞİ

Düzce Belediyesi Hayvan Konukevinin ziyaretçileri bununla da sınırlı kalmadı. 23 Nisan İlkokulu ana sınıfı öğrencileri, konukevine geldiklerinde heyecanlarını gizleyemezken, yanlarında getirdikleri mamaları can dostlara vermek için birbirleri ile yarıştılar.

TİYATRO OYUNU İLE HAYVAN SEVGİSİ AŞILANDI

Etkinlikler kapsamında çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması için hazırlanan tiyatro ekibinin gösterisini keyifle izleyen öğrencilere Yeşil Düzce Özel Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencileri de katıldı.

Konukevi içerisinde çocuk ziyaretçiler için yapılan oyun parkında oynamayı da ihmal etmeyen çocuklar, toplu fotoğraf çekiminin ardından mutlu şekilde tesisten ayrıldı.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız