“Komşum” projesi devam ediyor

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı yurtlarda artan yemeklerin israfın önüne geçilmesi, öğrencilerin duyarlılığının arttırılması ve farkındalık oluşturmak amacıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını amaçlayan ‘Komşum Projesi’ Düzce’de devam ediyor.

“Komşum” projesi devam ediyor
6.10.2022 - 16:59
Haber Merkezi

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, GSB öğrenci yurtlarında israfın önlenmesi amacıyla ‘Komşum Projesi’ altında sosyal sorumluluk hareketi organize ediyor.

Proje kapsamında yemekhanelerde yemek dağıtımı sonunda tüketilmemiş olan yemekler talep eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor.

Projenin Düzce’de de uygulanmasına yönelik adımlar Konuralp Yurdu ve Mahpeyker Sultan Yurdu’nda atılıyor. Yurtta kalan öğrenciler ve personellerle ihtiyaç fazlası yemekler hijyen kuralları gözetilerek paketlendi. Hazırlanan yiyeceklerin gönüllüler aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere gönderilmesine başlandı.

Hem israfın önlenmesi hem de muhtaçların karınlarının doyurulmasını hedefleyen projenin hem Türkiye hem de Düzce genelinde yaygınlaştırılarak büyütülmesi hedefleniyor.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız