Önemli sempozyum başladı

Düzce Üniversitesi ve Düzce Belediyesi’nin organizasyon konusunda büyük çaba sarf ettiği ‘Şehir Kimliği ve Sosyal Bütünleşme Sempozyumu’na ilgisizlik pes dedirtti.

Önemli sempozyum başladı
13.10.2022 - 12:15
Güncelleme 13.10.2022 - 14:52
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen ve 2 gün sürecek olan ‘Şehir Kimliği ve Sosyal Bütünleşme Sempozyumu’ başladı.

Düzce’de şehir kültürü ve kimliğinin masaya yatırılacağı sempozyumda, geçmişten bugüne Düzce’deki sosyal değişim bilimsel olarak ortaya çıkartılacak.

Açılış konuşmaları ile başlayan sempozyuma, Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir başta olmak üzere Düzce Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile Rektör Yardımcıları tam kadro katıldı. AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Av. Şulenur Kubilay Yılmaz ve ekibi, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, Birlik Vakfı Başkanı Metin Çolak, Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Ali Dilber, TSO Eski Başkanı Tuncay Şahin, Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Sezgin Aktaş, MHP’li belediye meclis üyeleri, Düzce Kırım Türkleri Derneği, Düzce Gürcü Kültür Derneği, Düzce Abhaz Kültür Derneği, Kadın Kooperatifleri de katılımcılar arasında yer aldılar.

Düzce Üniversitesi ve Düzce Belediyesi organizasyon konusunda büyük çaba sarf ederken, İlçe belediye başkanlarından Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın dışında hiçbir ilçe ve belde belediye başkanı katılım göstermedi. İl müdürlerinin birçoğunun katıldığı etkinliğe, Düzce Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mansur Bilgin ve birkaç muhtarın dışında muhtarların büyük bir kısmının, sosyal ve kültürel derneklerin büyük çoğunluğunun, siyasi partilerin birçoğunun ve ilçe kaymakamlarının hiç birinin katılmaması da çok dikkat çekti. 


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız