Vatandaşlar tüketici hakları konusunda bilgilendirildi

Düzce Ticaret İl Müdürlüğü tarafından bir alışveriş merkezinde açılan stant ile tüketiciler bilgilendirildi.

Vatandaşlar tüketici hakları konusunda bilgilendirildi
15.10.2022 - 16:23
Haber Merkezi

Düzce Ticaret İl Müdürlüğü vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Ticaret İl Müdürü, Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Çiğdem Acar, önderliğinde bir alışveriş merkezinde tüketicileri bilgilendirmek için stant açıldı. Açılan stantta alışveriş yapan vatandaşlara 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu ile ilgili olarak Müdürlük personelleri Duygu Tezel Çakır ve Özlem Özkan tarafından bilgiler verilerek broşürler dağıtıldı. Bilgilendirmede tüketici hakem heyetine 30 bin TL’ye kadar olan uyuşmazlıklarda illerde Ticaret Müdürlüğü bünyesindeki Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığına, ilçelerde ise Kaymakamlık bünyesinde bulunan irtibat personellerine şahsen, elden, posta yoluyla veya elektronik ortamda e-Devlet kapısı üzerinden Tüketici Bilgi Sistemi ile yapılabileceği, başvurularda kimlik, fatura, fiş, garanti belgesi gibi evrakların eklenmesi gerektiği hususlarında bilgiler verildi.

Bilgilendirme standını Belediye Başkan yardımcısı Hasan Günden, İŞKUR Müdürü Ferhat Acar, Zabıta Müdürü Selçuk Yıldırım, Tüketici Hakları Dernek Başkanı Safinaz Gümüş ve Hakem Heyeti üyeleri de ziyaret etti.

Vatandaşlar bilgilendirmelerden dolayı Ticaret İl Müdürü Çiğdem Acar’a teşekkür etti.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız