Akademisyenlerden büyük başarı

Stanford Üniversitesi tarafından hazırlanan ve her yıl güncellenen Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’nde Düzce Üniversitesi’nden bu yıl 11 akademisyen yer alma başarısı gösterdi.

Akademisyenlerden büyük başarı
18.10.2022 - 12:47
Haber Merkezi

Birçok bilimsel alan ve onların alt alanları arasından çeşitli kriterler doğrultusunda hazırlanan ve dünyanın farklı üniversitelerinden 10 binlerce akademisyenin yer aldığı listede; Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Mehmet Zeki Sarıkaya, Doç. Dr. Hüseyin Budak, Mühendislik Fakültesi’nden; Prof. Dr. Hüsnü Gerengi, Prof. Dr. Uğur Güvenç, Prof. Dr. Turgay Kıvak, Doç. Dr. Muhammed Enes Bayrakdar, Doç. Dr. Emre Çelik, Doç. Dr. Fuat Kara, Doç. Dr. M. Kenan Döşoğlu ve Doç. Dr. Ümit Ağbulut ile Orman Fakültesi’nden Prof. Dr. Süleyman Korkut yer aldı.

Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’nde; Genel Matematik alanında Prof. Dr. Mehmet Zeki Sarıkaya 151, Ormancılık alanında Prof. Dr. Süleyman Korkut 420, Genel Matematik alanında Doç. Dr. Hüseyin Budak 495, Malzemeler alanında Doç. Dr. Fuat Kara 1.265, Enerji alanında Doç. Dr. Ümit Ağbulut 1.522, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında Doç. Dr. M. Kenan Döşoğlu 1.845, Malzemeler alanında Prof. Dr. Turgay Kıvak 1.898, Prof. Dr. Hüsnü Gerengi 2.364, Yapay Zeka ve Görüntü İşleme alanında ise Doç. Dr. Muhammed Enes Bayrakdar 3.325, Doç. Dr. Emre Çelik 4.453 ve Prof. Dr. Uğur Güvenç 11.572. sırada yer alarak Düzce Üniversitesi’nin uluslararası alanda adının duyurulmasına katkı sağladı.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız