Nanoparçacıkların kullanımı tüm boyutları ile değerlendirildi

DÜZCE Üniversitesi Temiz Enerji Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜTEM) tarafından düzenlenen “Termal Akışkan Sistemlerde Nanoparçacık Entegrasyonu ve Kullanım Zorlukları” başlıklı söyleşi, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

 Nanoparçacıkların kullanımı tüm boyutları ile değerlendirildi
31.10.2022 - 17:49
Haber Merkezi

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üyesi ve saygın akademik dergilerden Applied Thermal Engineering editörlerinden Prof. Dr. Ali Koşar’ın konuşmacı olduğu söyleşinin moderatörlüğünü, DÜTEM ve Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Etem Gürel yürüttü.

Nanoparçacıkların, özellikle son 20 yılda termal sistemlerde ısı transferini artırmaya yönelik çalışmalarda yaygın olarak kullanıldığını belirten Prof. Dr. Ali Koşar, bu parçacıkların mekanizmalarının çok iyi bir şekilde analiz edilmesine dikkat çekerek özellikle topaklanma ve stabilize problemlerinin dikkatlice değerlendirilmesi gerekliliğine vurgu yaptı.

Nanoparçacıkların, çok farklı boyutlarda incelenmesinin önemine değinen davetli konuşmacı, nanparçacıkların entegre edildiği akışkanlarda, uzun süreli stabilitenin sağlanmasıyla ilgili çalışmaların ön planda tutulmasının altını çizerek termal sistemlerde nanoparçacıkların kullanımı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız