“Düzcelinin elinin değdiği her şey güzelleşsin istiyoruz”

Düzce Belediyesi Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim tesisinde kurulan çilek serasında ilk ürün hasadı yapıldı. Başkan Faruk Özlü “Düzcelinin elinin değdiği her şey güzelleşsin istiyoruz” dedi.

“Düzcelinin elinin değdiği her şey güzelleşsin istiyoruz”
5.11.2022 - 13:40
Haber Merkezi

Düzce ili Katı Atık Birliğinin Hecinler’de faaliyetini sürdüren tesiste 400 metrekarelik bir çilek serası kuruldu. Tesiste gübre, enerji ve gaz üretiminin ardından tarım yapılarak, çilek üretimi gerçekleştirildi. Çilekler, tesisten çıkan kompost organik gübre ile beslenerek yetiştirildi.

Başkan Faruk Özlü ilk hasadın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak “Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim tesisimizde yetişen çileklerimizi hasat ettik. İlk ürün, ilk mahsul, attığınız, elinizin değdiği her şey güzelleşsin istiyoruz. Seramızın ilk hasadını mesai arkadaşlarımızla birlikte tattık” dedi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız