Başkan Özlü, Karadağ heyetini ağırladı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Düzce’ye gelen Karadağ Başbakan Yardımcısı Ervin İbrahimoviç’i makamında ağırladı. Başkan Özlü, Düzce ile Karadağ arasında iş imkanların geliştirilmesini önemsediklerini dile getirdi.

Başkan Özlü, Karadağ heyetini ağırladı
7.11.2022 - 18:51
Haber Merkezi

Karadağ Başbakan Yardımcısı Ervin İbrahimoviç, beraberindeki heyetle birlikte bir dizi temaslarda bulunmak amacıyla geldiği Düzce’de Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün misafiri oldu.

Belediye meydanında bando ve mehter takımı tarafından çalınan marşlarla karşılanan Başbakan Yardımcısı İbrahimoviç ile beraberinde bulunan Boşnak Partisi Rožaje Yönetim Kurulu Başkanı ve ekonomi ve mali işler danışmanı Mirsad Nurkoviç, Karadağ Parlamentosu Boşnak Partisi Milletvekili ve Parlamento Grup Başkanı Kenana Strujić-Harbić, Karadağ Milletvekilleri Amer Smailović ve Suljo Mustafiç daha sonra Başkan Özlü ile birlikte belediye binasına geçti.

KARŞIKLI TİCARETİ GELİŞTİRELİM
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Dr. Faruk Özlü, Karadağ heyetini Düzce’de misafir etmekten son derece mutlu olduklarını belirterek, “Bu ziyaretle, özellikle Düzce ve Karadağlı iş dünyasının aralarında iş imkanlarının geliştirilmesine yönelik yapacakları görüşmeleri çok önemsiyorum. Karadağlı iş insanları Düzce’de, Türkiye’de iş yapsınlar bizim iş insanlarımız da orada iş yapsınlar. Karşılıklı ticaretimiz gelişsin ve her iki ülkenin ekonomisine katkısı olsun. Kültürel dostlukları ekonomik imkanlarla pekiştirmezseniz bu yakınlıklar sürdürülebilir olmaz. Bizler bunu başarabilecek güçteyiz” dedi.

Karadağ Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Ervin İbrahimoviç ise kendilerine gösterdiği yakınlık ve ilgiden ötürü Başkan Özlü’ye teşekkür ederek, Düzce’de bulunmaktan mutlu olduklarını ve ziyaretin kendileri açısından da büyük önem arz ettiğini paylaştı.

Ziyaret, karşılıklı görüş alış verişi ile devam etti.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 31.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız