“Tarihi bir mekanda tarihe geçtik”

Düzce Roman Kültür Derneği Başkanı Sibel Gün Çabuk, TV8'de yayınlanan Masterchef programında yer aldı.

“Tarihi bir mekanda tarihe geçtik”
7.11.2022 - 19:05
Haber Merkezi

HEYECAN dolu mücadelelere sahne olan MasterChef Türkiye'nin 5 Kasım tarihli 120'nci bölümünde, son dokunulmazlık oyunu için kırmızı ve mavi takım tarihi Yedikule'ye konuk oldu. Dış çekimde 'Roman mutfağı' yemeklerinin hazırlandığı gecede, Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Sekreteri, Kadın Tarım Kooperatifi Başkanı ve Düzce Roman Kültür Derneği Başkanı Sibel Gün Çabuk da katıldı.

Roman mutfağı üzerine çalışmalar yapan Çabuk'un yanı sıra İçişleri Bakanlığı Roman Danışmanı ve Koordinatörü Mehmet Selçik, İstanbul Roman Koordinatörü Vali Danışmanı Hacı Arif Davulcu, şef Sercan Usta, İzmir Kardelen Derneği Başkanı Melis Hanım da programda yer aldı.

Çabuk yaptığı açıklamada, “Yıllardır tanınmamış gün yüzüne çıkmamış Roman mutfağımızı TV 8 Master Chef programında tanıtmaya çalıştık. Biliyorsunuz ki benim Roman yemekleri çalışmalarım ve Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlü ile birlikte çalışmamız olan yemek kitabımız var. Roman kültürünü ve yemeklerimizi tamamen gönüllülük esasında projeler yapmadan bugüne kadar birçok platformda tanıtım yaptık. Master Chef Roman mutfağımızı tanıtım programına da tamamen para almadan gönüllülük esasında TV8’in davetlisi olarak katılım sağladık... Somer şef, Mehmet şef ve Danilo şeflerimize ve yarışmacı kardeşlerimize emeklerinden dolayı, bizlere göstermiş oldukları yakın İlgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizim için tarihi bir gün oldu. Yıllardır kimsenin aklına bile gelmeyen Roman mutfağınızı tanıttık. Tarihi bir mekanda tarihe geçtik. Şükürler olsun Rabbimze bugünleri de Gördük” şeklinde konuştu.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız