HAP uygulayıcı eğitimi yapıldı

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi koordinasyonunda, HAP Komisyon üyeleri ile inceleme makamı temsilcilerine yönelik “Hastane Afet ve Acil Durum Planlaması (HAP) Uygulayıcı Eğitimi” gerçekleştirildi.

HAP uygulayıcı eğitimi yapıldı
9.11.2022 - 11:38
Haber Merkezi

Düzce Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen, kamu ve özel hastanelerde görevli personellere yönelik düzenlenen uygulayıcı eğitiminde; Türkiye Afet Yönetimi ve Sağlık Hizmetleri, Hastanelerde Afet Risklerinin Azaltılması, Afet ve Acil Durumlarda Müdahale Yönetimi, Olay Bildirimi ve Acil Müdahale Planı’nın Aktivasyonu, Tıbbi Kapasite ve Lojistik Malzemelerin Yönetimi, Psikososyal Destek Faaliyetleri, Afet ve Acil durum sonrası iyileştirme/rehabilitasyon çalışmaları gibi konular anlatıldı ve ardından masa başı uygulamaları yapıldı.

Üç gün süren uygulayıcı eğitimine Düzce’deki kamu ve özel sağlık kuruluşlarından 21 personel katılım sağlarken, eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi, eğitmenlere özverilerinden dolayı teşekkür belgesi takdim edildi. 

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi koordinasyonunda düzenlenen Hastane Afet ve Acil Durum Planları’nın amacı; ülke genelindeki tüm hastanelerin, afetlere ilişkin önlem almalarını, yurtiçinde meydana gelebilecek afet ve acil durumlarda sunulacak sağlık hizmetleri konusunda gerekli hazırlıkları önceden yapmalarını ve ilk 72 saat boyunca hastane dışından hiçbir yardım almaksızın kendi kendine yeterli olmalarını sağlamaktır” dedi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız