Yabancı basın Düzce’de ağırlanacak

Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu, beşinci toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Düzce’nin tanıtıma yönelik olarak “Batı Karadeniz’in Muhteşem Kıyısı” teması ile çeşitli ülkelerden basın mensuplarının ağırlanması planlandı.

Yabancı basın Düzce’de ağırlanacak
9.11.2022 - 18:27
Haber Merkezi

TÜRKİYE Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) bünyesinde yürütülen “İl Tanıtım ve Geliştirme Programı” kapsamında, Düzce Valiliği tarafından oluşturulan “Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu”nun beşinci toplantısı, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlendi.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının ev sahipliğinde yapılan toplantı, Düzce Vali Yardımcısı Mustafa Can’ın başkanlığında, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Oya Kocaman, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin Parlak, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner, Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) Karadeniz Destinasyon Müdürü Yasin Topçu, Karadeniz Destinasyon Koordinatörü Mustafa Ercenk Kocaoğlu, Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu asil ve yedek üyeleri, İlgili kurum Müdürleri ile Düzce İTGK sosyal medya ekibinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Düzce’nin tanıtımı için bütünleşik bir iletişim stratejisi oluşturulması, tüm paydaşların katılımıyla sürdürülebilir bir iş birliği modelinin geliştirilmesi, markalaşma ve iletişim süreçlerinin güçlendirilmesi ve destinasyonun dijital dünyada görünür kılınması hedefleri doğrultusunda bir araya gelen kurul üyeleri; dördüncü toplantının bir değerlendirmesini yaparak, “@gezsen_duzce” adlı instagram hesabının tanıtılmasıyla ilgili etkili bir eylem planının oluşturulması yönünde karar aldılar.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Genel Müdürlüğü ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yurtdışı tanıtımına yönelik yürütülecek çalışmalar çerçevesinde; “Batı Karadeniz’in Muhteşem Kıyısı” teması ile çeşitli ülkelerden katılım sağlayacak yabancı basın mensuplarının ağırlanması da planlandı.

Kasım ayında gerçekleştirilecek olan “Düzce’de Sonbahar Foto Safari Etkinliği”, Akçakoca Kaymakamlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ve Düzce Üniversitesi teknik desteği ile “Akçakoca Senin Gözünden Daha Bir Güzel” adlı fotoğraf yarışması ve ilin tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin markalaştırılması yönünde yapılacak çalışmalarla ilgi görüş ve öneriler de alındı.

 


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız