Şüphelilerden ikisi Bursa'da yakalandı

Düzce’nin farklı mahallelerinde 5 ayrı eve giren hırsızlar, yaklaşık 140 bin lira değerinde ziynet eşyası ile 1 polise ait beylik tabancasını çaldı. Kimlikleri tespit edilen şüphelilerden 2 tanesi Bursa’da yakalandı. Diğer 2 şüpheliyi yakalama çalışmaları ise sürüyor.

Şüphelilerden ikisi Bursa'da yakalandı
10.11.2022 - 16:24
Güncelleme 10.11.2022 - 16:24
Haber Merkezi

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre; 18 Ekim 2022 günü Beyciler Mahallesi 1662 Sokak’taki bir eve giren hırsız ya da hırsızlar 15 bin TL değerinde ziynet eşyası çaldı. 21 Ekim 2022 günü ise Hamidiye Mahallesi Hamidiye Sokak’taki bir evden 15 bin TL değerinde ziynet eşyası çalındığı ihbarı yapıldı. 25 Ekim 2022 günü Kültür Mahallesi Lütfi Akar Stadyum Sokak’taki bir evde meydana gelen hırsızlık olayında yaklaşık 90 bin TL değerinde ziynet eşyası çalındı. Yine aynı akşam Kültür Mahallesi Lütfi Akar Stadyum Sokak’taki bir başka adrese de giren hırsızlar 1.740 TL nakit parayı da çaldılar. 27 Ekim 2022 günü ise Fevziçakmak Mahallesi 156. Sokak’taki bir eve giren hırsızlar, 20 bin TL değerinde ziynet eşyası ile polis memuruna ait beylik silahını çaldılar.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada; çalışmalar neticesinde olayları gerçekleştirdikleri tespit edilen E.N.B., G.U., H.Ö. ve Z.Ö. isimli şahısları yakalamaya yönelik Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak operasyon düzenlendi. Bursa il merkezinde tespiti yapılan 5 ayrı adreste eşzamanlı olarak yapılan çalışmalarda, şüphelilerden E.N.B. ve G.U. yakalandı. Adreslerde yapılan arama neticesinde çalıntı olduğu değerlendirilen bir miktar ziynet eşyası ve bahse konu  silah ele geçirilirken, yakalanan şüpheliler Bursa’dan Düzce’ye getirilerek tutuklanması talebiyle sevk edildi. Diğer şüphelileri yakalama çalışmalarının ise devam ettiği bildirildi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 31.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız