Coğrafi işaretli lezzetleri tadacaklar

Düzce Belediyesi, vatandaş odaklı belediyecilik anlayışını bünyesindeki her birimi ile sahaya yansıtmayı sürdürüyor. Bu çerçevede, coğrafi işaretli ürünleri vatandaşlarla buluşturmayı amaçlayan belediye iştirak şirketi BelTUR A.Ş., ‘Tarihi Konuralp Pilavcısını’ hizmete açtı.

Coğrafi işaretli lezzetleri tadacaklar
11.11.2022 - 16:09
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi, tarihten turizme, kültürel etkinliklerden sosyal çalışmalara kadar farklı alanlarda vatandaşlara ulaştırdığı belediyecilik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Bu kapsamda belediye iştirak şirketi BelTUR A.Ş. çatısı altında Düzce’nin yöresel lezzetlerini vatandaşla buluşturan Düzce Belediyesi, Osmanlı Saraylarının vazgeçilmez lezzeti olarak bilinen coğrafi işaretli Konuralp Pirincinden yapılan yufkalı, etli, nohutlu pilavı ‘Tarihi Konuralp Pilavcısı’nda Düzcelilerin damak tadına sundu.

Millet Bahçesi girişinde bugün hizmete açılan ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği ‘Tarihi Konuralp Pilavcısı’ menüsüne Düzce’nin bir diğer coğrafi işaretli ürünü olan Melengüççeği tatlısını da katarak, vatandaşların yöresel lezzetlere hızlı şekilde erişebilmelerine de imkan sağlamış oldu.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız