Özel idareye 112 milyon TL’lik ek bütçe

Düzce İl Özel İdaresi, köylerin yol ve içme suyu ihtiyaçlarının karşılanması için 112 milyon TL’lik ek ödenek ayırdı.

Özel idareye 112 milyon TL’lik ek bütçe
12.11.2022 - 14:52
Haber Merkezi

Düzce İl Özel İdaresi tarafından 2022 yılı için hazırlanan 140 milyon TL’lik bütçe yetersiz kaldı. Özel İdare, programında yer alan hizmetlerin aksatılmadan yürütülmesi, başlamış yatırımlarının amaçlanan hedeflere kesintisiz ulaştırılması bakımından 2022 mali yılı bütçesine ek ödenek yapılması zorunluluğu doğdu. İl Özel İdaresi’nin 2022 yılında oluşan 100 milyon TL gelir fazlasının, ihtiyaç olan bütçe tertiplerine ek ödenek olarak kaydedilmesi talebi Düzce İl Genel Meclisi toplantılarında gündeme geldi.

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün talebi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan rapor meclise sunuldu. Raporda, İl Özel İdaresi’nin 2022 mali yılı için 140 milyon TL bütçe hazırlandığı ifade edilirken, yıl içerisinde yapılması planlanan, köy yollarının yapım, bakım ve onarımına ait giderlerin, içme suyu, köy sokak hayvanlarının ıslah edilmesi, köylerde sporun desteklenmesi amacıyla spor aletleri alınmasına ilişkin projelerin ödenek yetersizliği nedeniyle gerçekleştirilemediğine dikkat çekildi. Ayrıca enflasyon verilerinin yüksek çıkması sebebiyle personel maaşlarında ve diğer harcama kalemlerinde artan maliyetlerin karşılanması gerekliliği bulunduğu kaydedildi.

112 milyon TL’lik ek ödeneğin 9 milyon 500 bin TL’sinin Mali Hizmetler Müdürlüğü, 31 milyon 500 bin TL’sinin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, 45 milyon 300 bin TL’sinin Destek Hizmetleri Müdürlüğü, 500 bin TL’sinin Yazı İşleri Müdürlüğü’ne aktarılmasına karar verildi.

Ayrıca, köy sokak hayvanlarının ıslah projesi için 200 bin TL, içme suyu tesisi yapım giderleri projeleri için 5 milyon TL, köy yollarının yapım bakım ve onarım projeleri için ise 20 milyon TL bütçe ayrıldı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız