Ankara Devlet Tiyatrosu “Siyahlı Kadın” ile geliyor

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından 22-23 Kasım 2022 tarihlerinde, saat 20.00’de Düzce Belediyesi Kültür Merkezi tiyatro salonunda Siyahlı Kadın (Bir Hayalet Oyunu) adlı tiyatro oyunu sahnelenecek.

Ankara Devlet Tiyatrosu “Siyahlı Kadın” ile geliyor
14.11.2022 - 17:14
Haber Merkezi

Susan Hill’in kaleme aldığı, Stephen Mallatratt’in oyunlaştırdığı ve Mesut Turan’ın yönetmenliğini yaptığı Siyahlı Kadın (Bir Hayalet Oyunu) adlı tiyatro oyununun konusu ise şöyle: “Etraf Noel kokuyordu. Eve girince heyecanlı bir sohbeti böldüğümü fark ettim. ‘Hortlak hikâyeleri anlatıyorduk. Noel için biçilmiş kaftan! Şimdi sıra sende’ dedi biri… Evet anlatıyorlardı. En korkunç, en tüyler ürpertici hikâyeyi anlatmak için birbirleriyle yarışıyorlardı… Evet benim de bir hikâyem vardı, gerçek bir hikâye. Akıldan çıkmayan, insanın peşini bırakmayan, ne yapacağını bilemediği; korkuyla, kötülükle, dehşet ve trajediyle dolu bir hayalet hikâyesi… Fakat bu, Noel gecesi şömine başında anlatılacak bir öykü değildi…” diye geçirdi aklından Arthur KIPPS… Artık bu lânetten kurtulmalıydı. Bunu ancak yaşadıklarını kâğıda döküp, ailesi ve dostlarına anlatarak yapabileceğini düşündü… Ve… Kendisine yardım etmesi için genç bir aktörle anlaştı… Bu zorlu ve korku dolu yolculuğa bir tiyatro sahnesinde birlikte tekrar çıkacaklardı…”

2 Perde 2 saat 15 dakika olarak sahnelenecek olan tiyatro oyunu, korku ve gerilim unsurları içerdiğinden; 13 yaş altı çocukların, kalp, epilepsi vb. rahatsızlığı olanların ve hamilelerin izlemesi önerilmiyor.

Oyunun biletleri, Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde 30 TL’ye, öğrencilere ise 20 TL’den satışa sunulacak.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız