Fındık budama ekipmanları teslim edildi

Düzce’de fındık üreticilerine budama işlemlerinde kullanılmak amacıyla motorlu testere, çift kol budama makası, el testeresi, el makası teslimi yapıldı.

Fındık budama ekipmanları teslim edildi
15.11.2022 - 17:12
Haber Merkezi
1

Tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi projeleri dahilinde Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen fındık üretiminde budama elemanı yetiştirilmesi ve üretimin artırılması projesi budama ekipmanı teslim töreni gerçekleştirildi.

Proje ile Düzce ilinde fındık alanlarında doğru tarım teknikleri uygulayarak ülkemiz ve dünya tüketicisine daha kaliteli, daha fazla fındık üretimi yapılması için bu hususta fındıkta budamanın öneminin belirtilmesi ve çiftçilerin budama elemanı olarak yetiştirilmesi amacıyla budama ekipmanı dağıtıldı. Çiftçilere budama işlemlerinde kullanılmak amacıyla toplam motorlu testere, çift kol budama makası, el testeresi, el makası teslimi yapıldı.

Düzce genelinde yürütülmekte olan proje sayesinde çiftçiler budama konusunda bilinçlenecek, ekonomik açıdan değerli olan fındığın daha fazla ve kaliteli üretilmesi ile başta üreten çiftçiler olmak üzere Düzce ve ülke ekonomisine katkı sağlanmış olunacak.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Remle
    Remle
    16.11.2022 11:13

    Hangi çiftçiye hangi şartlarda dağıtılıyor . Kaç adet çiftçinin bu konudan haberi var

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız