Rektör Sözbir, 2. Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresi’ne katıldı

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin düzenlediği “Geleneksel, Tamamlayıcı ve Entregratif Tıp” temalı 2. Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresi’ne katıldı. Düzce Üniversitesi Rektörü’ne, Rektör Danışmanı ve Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cengiz Tuncer de eşlik etti.

Rektör Sözbir, 2. Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresi’ne katıldı
18.11.2022 - 11:38
Güncelleme 18.11.2022 - 11:39
Haber Merkezi

“İbn-i Sina’dan Ahi Evran’a Doğadan Gelen Şifa” mottosuyla düzenlenen kongre kapsamında, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir ve Rektör Danışmanı ve Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cengiz Tuncer, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda düzenlenen GETAT Eğitimleri Çalıştayı’na katılım sağladı.

Geleneksel tıbbın yanı sıra İbn-i Sînâ’dan günümüze ulaşan tıp anlayışı ile Ahi Evran, Ahilik ve tıp ilişkisinin konuşmacılar tarafından tematik olarak ele alındığı kongrenin çalıştay bölümünde, GETAT eğitimleri derinlemesine değerlendirildi. GETAT Eğitimleri Çalıştayı’nda; Tıp, Diş ve Eczacılık Fakültelerinde GETAT eğitiminin temel müfredata eklenmesi, klinik uygulama imkanının sağlanması, Tıp Fakültelerinde uzmanlık alanı olarak kabulünün sağlanması ve Anabilim Dalı kurulması gibi konuların yanı sıra genel, spesifik ve ileri seviye sertifikasyon eğitimleri ile yüksek lisans, doktora programları ve uzmanlık eğitimi konularında bilimsel tartışmalar gerçekleştirildi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız