İçme suyuna 30 milyonluk yatırım

Düzce İl Genel Meclisi, merkez ve ilçe köylerinin ihtiyacı olan içme suyu yatırımlarının yapılabilmesi için 30 milyon TL borçlanma kararı aldı.

İçme suyuna 30 milyonluk yatırım
19.11.2022 - 14:49
Haber Merkezi

BORÇLANMA kararına göre; 1. Grupta, Merkez Kavakbıçkı Dallas Mahallesi isale ve şebeke hattı, İhsaniye, Şaziye, Üçyol şebeke hattı, Esençam Hecinler Mahallesi şebeke ve Cumayeri Ören köyü sondajı; 2. Grupta, Gümüşova Halilbey Köyü’ne 75 m3 depo imalatı, Soğuksu ve Sultaniye’ye 50 m3 depo imalatı, Merkez Kemerkasım Köyü’ne 25 m3 depo imalatı, Musababa Köyü’ne 75 m3 depo imalatı, Gümüşova Halilbey-Soğuksu ayrım maslağı, Merkez Samandere 2 adet faktörlü maslak, Yığılca Akçaören İsmail Çayırı Mahallesi 25 m3 depo imalatı; 3. Grupta, Akçakoca Melenağzı, Çilimli Esenli, Gümüşova Dededüzü, Yığılca Gelenöz ve Merkez Hatipli Ketenciler Köyü içme suyu şebeke hattı çalışması, Merkez Kozluk terfili içme suyu isale hattı, Pınarlar sondaj çalışması; 4. Grupta, Merkez Yenitaşköprü şebekesi, Gölyaka İçmeler şebekesi, Gölyaka Hacıyakup grup köyleri içme suyu isale hattı çalışması; 5. grupta ise Kaynaşlı ilçesi Yeniyurt köyü içme suyu isale hattı, Yığılca Hacılar, Aydınyayla ve Gaziler grup suyu isale çalışması ihale edildi.

İhalelerin, İLBANK kredi bütçesi ile gerçekleştirildiğini ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, “Çalışmalar en kısa sürede tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Yapmış olduğumuz tüm köy içme suyu yatırımlarımızda, çalışmalarımız sonucunda hedefimiz en kısa sürede tüm köylerimizin içme suyu projelerini tamamlayıp köylerimizin hizmetine sunmaktır” dedi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız