Evcek Tesisleri depremzedelere kapılarını açtı

Düzce’nin Gölyaka İlçesi’nde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 5,9’uk depremin ardından, Evcek Köy Yaşam Alanı depremzedelere barınma imkanı sundu.

Evcek Tesisleri depremzedelere kapılarını açtı
24.11.2022 - 16:07
Güncelleme 25.11.2022 - 13:43
Haber Merkezi

Düzce Merkez’e bağlı Gürcü Çiftlik Köyü’nde bulunan ve son yapılan yatırımlar ile konaklama hizmeti de sunan Evcek Köy Yaşam Alanı, depremzedelere kapılarını açtı.

Evinde hasar olan veya korktukları için evlerine girmek istemeyen vatandaşlar için tesisteki 11 oda ücretsiz olarak tahsis edildi. Geceyi Evcek’te geçiren vatandaşlar, sağlanan imkan için teşekkürlerini iletirken, bu duyarlı davranışın örnek olmasını istediler.

Evcek Köy Yaşam Alanı İşletmecisi Ömer Faruk Kubilay, büyük korku yaşatan Düzce depreminden etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Soğuk ve yağışlı hava şartları nedeniyle çadır bulamayan, evlerine girmeye korkan vatandaşları tesislerinde misafir ettiklerini ifade eden Kubilay, “Tesisimizde konaklama alanı olarak bungalovlarımız da dahil olmak üzere 15 oda bulunmaktadır. Deprem korkusu nedeniyle biz de şu anda burada kalıyoruz. 11 odamızı da depremzedeler için tahsis ettik. İnsanların dışarıda kalmaması için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Biz de böyle bir karar alarak destek sunmak istedik. Düzce’deki diğer tesislerin de desteklerini esirgemeyeceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız