Tıkla, hasar tespit sonucunu öğren

Düzce’de 23 Kasım 2022 günü meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından hasar tespit çalışmaları sürüyor.

Tıkla, hasar tespit sonucunu öğren
25.11.2022 - 14:29
Güncelleme 25.11.2022 - 14:38
Haber Merkezi

Düzce-Gölyaka depremi sonrasında aynı gün başlatılan hasar tespit çalışmalarının sonuçları http://hasartespit.csb.gov.tr adresinde yayınlanmaya başladı.

Tespitler sırasında afete maruz kalan vatandaşların bilgileri sisteme işlendi. Bu bilgiler TC kimlik bilgileri ile birlikte mahalle, sokak ve bina numaraları ile eşleştirildi, internet üzerinden vatandaşın sorgulamasına ve binalardaki hasara ilişkin fotoğraflara internet üzerinden erişmesine olanak sağlandı.

Vatandaşlar hasartespit.csb.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası veya adres ile sorgulama yaparak hasar durumlarını öğrenebilirler.

Hasar durumu, adres bilgisi, malik bilgisi ile ilgili itiraz etmek isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden Hasar tespit sorgulama ve İtiraz işlemleri kısmından yada kaymakamlıklara bizzat verecekleri dilekçelerde bina koduyla birlikte başvuruda bulunabilirler.

Sonuçlar 30 gün boyunca belirtilen internet adresleri ve mahalle muhtarlıklarında ilan edilmeye devam edecek.

Vatandaşlar sonuçlar ilan edildiği tarihten itibaren 30 günlük süre içerisinde itiraz talepleri için başvuruda bulunabilecek.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız