Bayram Ali Kubilay’a özel teşekkür

Düzce Postası Köşe Yazarı Abdullah Çelebioğlu, depremzedelere tesislerini ücretsiz açtığı için Evcek işletmecisi Bayram Ali Kubilay’a teşekkür etti.

Bayram Ali Kubilay’a özel teşekkür
30.11.2022 - 11:56
Haber Merkezi

Düzce Merkez’e bağlı Gürcü Çiftlik Köyü’nde bulunan ve son yapılan yatırımlar ile konaklama hizmeti de sunan Evcek Tesisleri, 23 Kasım’da yaşanan 5,9 şiddetindeki depremin ardından depremzedelere ücretsiz barınma imkanı sundu. Kamuoyunda da takdirle karşılanan ve örnek gösterilen bu jeste Düzce Postası Köşe Yazarı Abdullah Çelebioğlu da duyarsız kalmadı.

Çelebioğlu, “Deprem, korku ve devlet... Yaratıcı güç ve hikmet ...” başlıklı köşe yazısında Bayram Ali Kubilay’ın bu jestini kaleme aldı. Çelebioğlu, “Olan oluyor ve hemen hayatın gerçekleri ile yüzleşiliyor depremde... Şaşkınlık, korku ama hemen barınma, gıda, sağlık ve güven ihtiyacı... İşte bu noktada yerel ve genel yönetim kurumları ile birlikte devlet ihtiyacı... Organizasyon ile sevk ve idarenin acil gereği... Üçüncü büyük depremi yaşayanlar olarak işte bu noktadaki farkı çok açık olarak gördük Düzce’de... Kamu kurumları tam ve zamanında yerli yerinde...” diyerek, devlet büyüklerine, yerel yöneticilere ve STK’lara teşekkür etti.

“İYİ İNSAN ÖRNEĞİ OLDU”

Çelebioğlu, Bayram Ali Kubilay’a de özel bir teşekkürde bulundu. “Tüm yüceliği ile devletin ve asaletiyle milletin kıymetini asla unutmayalım. Ve tek tek iyi insanların...” diyen Çelebioğlu, “İyi insanlarda işte böyle zamanlarda belli olurlar... Birçok örneği var elbette... Zaman içinde adlarını anacağım. İlk aklıma gelen Bayram Ali Kubilay bey... Her zaman yaptığı gibi tesislerini depremzedelerin istifadesine, hizmetine açarak iyi insan örneği olmuştur” ifadelerini kullandı.

Abdullah Çelebioğlu'nun köşe yazısını okumak için tıklayın


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız