Deprem bölgesinde görevli polisler not bıraktı: Hakkınızı helal edin

Düzce'de yaşanan 5.9 büyüklüğünde ki depremin ardından hem arama-kurtarma hem de güvenlik için Düzce'de görevlendirilen Zonguldak Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü polisleri, kaldıkları öğrenci odalarında bulunan ve öğrencilere ait olan malzemeleri kullandıktan sonra bir miktar para bırakarak helallik istediler.

Deprem bölgesinde görevli polisler not bıraktı: Hakkınızı helal edin
1.12.2022 - 12:03
Haber Merkezi

Düzce'de 23 Kasım tarihinde yaşanan 5,9 şiddetindeki depremin ardından Düzce'ye çevre illerden çok sayıda güvenlik, sağlık ve kurtarma personeli görevlendirildi.

Görevli personelin bir kısmı da Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri oldu.

Düzce'de kurulan çadır kentlerin güvenliğinden sorumlu olan Çevik Kuvvet polisleri nöbetleri dışında dinlenmeleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Erkek Öğrenci Yurdu'na yerleştirildiler.

Yurtlarda öğrencilere ait odalarda kalan ve depremden hemen sonra memleketlerine dönerken bazı ihtiyaç malzemelerini odalarında bırakan öğrencilerin bu malzemelerini kullanan polisler, Düzce'den ayrılırken öğrencilerin yataklarına üzerinde "Burada kaldığımız süre boyunca tuvalet kâğıdı ve bunun gibi malzemelerden biraz kullandık. Hakkınızı helal edin. Zonguldak Çevik Kuvvet" yazılı not ve bir miktar para bıraktılar.

Yurt görevlileri ise notu paylaşarak "Çevik Kuvvet ekibinden bir polisin kaldığı odada öğrencilerin yatağının üzerine bıraktığı not ve para bizleri hem duygulandırdı hem de gururlandırdı. Teşekkürler Çevik Kuvvet" ifadelerini kullandılar.

 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 31.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız