Depremzede çocuklar spor yaparak moral buluyor

Düzce’de 23 Kasım’da meydana gelen deprem sonrası Gölyaka ilçesindeki antrenörler çadır kentlerde kalan çocuklara moral vermek ve yaşadıkları travmadan uzaklaştırmak için spor aktiviteleri başlattı.

Depremzede çocuklar spor yaparak moral buluyor
3.12.2022 - 12:55
Haber Merkezi

Gölyakalı antrenör Hüseyin Dikmen, çocukların hem yaşadığı deprem travmasından uzaklaşıp moral bulmaları hem de sosyalleşmeleri amacıyla bir etkinlik başlattı.

Gölyaka İlçe Stadı’nda bir araya gelen 60’a yakın depremzede çocuk, futbol maçı yapıp doyasıya eğlendi.

Gölyakaspor Antrenörü Hüseyin Dikmen, “Depremden etkilendiler, korktular. Biz bu korkuları biraz yenmek, bir nebze bunu düşürmek için biraz daha sosyalleşmesi için kulüp olarak bir aktivite yapalım istedik. Bu aktivite ile çocuklarımız sosyalleşiyor. Mental ve psikolojis olarak rahatlıyorlar. Çocukların burada sosyalleşmesi, gülerek eve gitmesi bizi çok mutlu ediyor. Hem anne-baba için hem de çocuklar için özel bir durum. Evde de sıkıldılar. Kimisi çadırlarda kalıyor” dedi.

Depremzede çocuk Musab Kalyoncu, “Deprem olunca çok korktum. Biraz ara geçtikten sonra dışarı çıktım. Canım sıkılıyordu. Arkadaşlarım yoktu. Buluştuk ve oyunlar oynadık” diye konuştu.

Depremzede çocuk Efe Can Ural ise, “Bir anda deprem oldu çok korktuk. Hüseyin hocamız sağolsun buraya geldik eğlendik. Uzun süre geldiğimde çok özlemişim. Bazı arkadaşlarla konuşuyordum” ifadelerini kullandı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız