Büyük Cami tuvaletleri ücretsiz

Cami Derneği ile yapılan görüşme sonucu, Büyük Cami tuvaletlerini kullanan depremzedelerden ücret alınmaması konusunda fikir birliğine varıldı.

Büyük Cami tuvaletleri ücretsiz
3.12.2022 - 18:15
Güncelleme 5.12.2022 - 11:32
Haber Merkezi

Düzce'de 23 Kasım'da meydana gelen depremin ardından yaşanan artçı sarsıntılar vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor.

Çadırda kalan vatandaşların en büyük sıkıntılarının başında ise tuvalet ihtiyacı geliyor. Sarsıntılar dolayısı ile binalara girmeye korkan vatandaşların büyük çoğunluğu ise cami tuvaletlerini tercih ediyor.

Cami tuvaletlerinde 1.5, hatta 2 TL olan ücretlerin kendilerine ağır maliyet ve yük getirdiğini ifade eden depremzedeler, "Zaten bizlerin yardımı ile yapılan camilerin tuvaletlerinin ücretsiz olmasını istiyoruz. Tuvaletler aynı zamanda abdest için bir zorunluluk. Bu nedenle en azından depremler geçene kadar ücretli olan cami tuvaletlerinden ücret alınmamasını istiyoruz" dediler.

Depremzedelerin bu talebi Düzce Merkez Büyük Cami Derneği Başkanı'na iletildi. Yapılan görüşmede, deprem sonrası kent meydanında yoğunluk yaşandığı hatırlatıldı. Vatandaşların lavabo ihtiyacı için dükkanları tercih ettiği, ancak cami tuvaletlerinin ücretsiz olması yönünde talepleri olduğu iletildi. Yapılan görüşme sonucu Dernek Başkanı tarafından tuvaletlerin mevcut durum geçene kadar ücretsiz olacağı yönünde bilgi verdiği ifade edildi.

Akabinde yapılan konuşmada; hizmetin devamlılığı açısından ücret vermek isteyenlerin verebileceği, bunun da makul olacağı sonucuna ulaşıldı.

Ücret alınan tüm camilerin dernek başkanlarının da bu karara destek vererek halkın yanında olmaları yönünde tavır almaları bekleniyor.

Vatandaşlar, “Kamuoyu bu hizmet için minnettar olacaktır” diyor.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız