Düzce Belediyesi'nden engelsiz gezi

Düzce Belediyesinin organizasyonuyla "Dünya Engelliler Günü" etkinlikleri işitme ve görme engelli bireyler için Konya'ya kültür gezisi düzenlendi.

 Düzce Belediyesi'nden engelsiz gezi
4.12.2022 - 15:31
Güncelleme 5.12.2022 - 11:35
Haber Merkezi

Engelli bireylerin sosyal hayata katılımını sağlamak ve engelsiz bir kent oluşturma hedefi ile çalışmalarını sürdüren Düzce Belediyesi özel gereksinimli bireylere yönelik kültür gezisi düzenledi. Konya Belediyesi ile iş birliği ile düzenlenen programa Azmimilli Yeni Camii Kur'an Kursunda eğitim gören 21 özel gereksinimli birey ve eğitimci, Konya'nın tarihi, turistik ve dini mekanlarını keşfetme imkanı yakaladı.

 

Özel gereksinimli bireyler rehber eşliğinde, Sille Köyü - Aya Eleni Kilisesi, Kelebekler Bahçesi, Ecdat Parkı, Ateşbaz-ı Veli Türbesi, Panorama Konya Müzesi, Ali Gav KOMEK Kursu ve Mevlana Müzesini ziyaret ederek unutamayacakları bir gün geçirdi.

 

 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız