Para bırakıp gittiler

Düzce’de yaşanan 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrasında destek için ile gelen askerler kaldıkları yurtta kullandıkları peçete, sıvı sabun ve şampuan için para bırakıp gittiler.

Para bırakıp gittiler
5.12.2022 - 15:58
Haber Merkezi

Düzce’de Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler deprem sonrası memleketlerine gitmiş yurtlarda da kente destek için Mehmetçikler, sosyal yardım uzmanları ve görevliler yerleştirilmişti. Düzce Üniversitesi’nin 5 Aralık’ta eğitime başlamasıyla öğrenciler yurtlarına gelirken görev için gelenler görev yerlerine geri döndüler. Yurtlarında ki odalarına gelen öğrenciler ise askerlerin notları ile karşılaştılar.

Odalarda kullandıkları malzemeler için para ve "Gençler odanızda yaklaşık 10 gün kaldım. Kişisel eşyalarına dokunulmadı. Ellerimi yıkamak için sıvı sabun kullandım. Koyduğum para ile alırsınız. Başarılar dilerim. Jandarma Abiniz”, “Değerli arkadaşlar; yurt odalarındaki malzemelerinizi kullanmış olduk. Bir kusurumuz olduysa hakkını helal edin. Bursa JÖH Timsahlar” yazılı not bıraktılar.

Öğrenciler gördükleri karşısında duygulanırken “Askerlerimize helal olsun. Biz hakkımızı helal ediyoruz, onlarda helal etsinler” dediler.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız