Kuzey çevre yolundan hal kavşağına

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimiyle Karayolları Genel Müdürlüğü Düzce’de yeni çevreyolu yapım çalışmalarına başladı. Çamköy- Hal Kavşağı arasında kuzeyden gelen trafiği hafifletecek Melen Çevreyolu’nda şantiye alanı kuruldu, çalışmalara başlandı.

Kuzey çevre yolundan hal kavşağına
6.12.2022 - 11:29
Haber Merkezi

Düzce’nin çevreyolu ağına önemli bir güzergah daha ekleniyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile yaptığı görüşmeler sonucunda Düzce’nin kuzeyinden gelen trafik yükünü önemli ölçüde azaltacak 6,5 kilometre uzunluğundaki Çamköy-Hal Kavşağı Hattı’nın yapımına başlandı.

ÇALIŞMALARI KARAYOLLARI YÜRÜTÜYOR

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Çamköy kavşağı yönünden başlayan hafriyat ve dolgu işlemi alana kurulan şantiye alanından yürütülen koordinasyon ile hızla ilerliyor.

Hava şartlarının elverdiği süre içinde aralıksız devam edecek çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü “İlimizin kuzeyinden gelen özellikle ağır tonajlı araçların şehir içi trafiğinden uzaklaştırılması ve yolun kısaltılması konusunda bu bağlantı büyük önem taşıyor. Aynı zamanda hava kirliliği ile mücadelemize büyük katkı sağlayacak olan Çoban, Öztürkler ve Hal Kavşağı trafiğini hafifletecek Melen Çevreyolu projemizin talebini ilettiğimiz Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’nun aynı gün Karayolları Genel Müdürlüğü’ne talimat vermesi ile çalışmalar hızla başladı.  Düzce’miz için kapısını çaldığımız her an bizlere desteği ve ilgisini gösteren Bakanımıza tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. 6,5 kilometre uzunluğunda Hal Kavşağı’na bağlanacak yolun şehrimize, vatandaşlarımıza, hepimize şimdiden hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.


Editör: M. Çatana

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız