Konteyner kentlere yerleşilmeye başlandı

Düzce’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından hasar gören ve “acil yıkım” kararı verilen evlerde yaşayan ailelerin barınması için Gölyaka ve Çilimli ilçelerine kurulumu tamamlanan konteyner kentlerin anahtarları ihtiyaç sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Konteyner kentlere yerleşilmeye başlandı
8.12.2022 - 17:02
Haber Merkezi

Kent merkezinde talep edilen noktalara, Gölyaka ve Çilimli ilçelerinde ise AFAD tarafından altyapı ve üstyapısı tamamlanan konteyner kent yaşam alanlarına yerleştirilen 301 konteyner, ailelere teslim edilmek üzere hazır hale getirildi.

Çilimli ilçesine kurulan, içinde çocuk parkı, oturma ve dinlenme alanlarının da bulunduğu 39 konteynerin son kontrolleri ve temizlikleri yapılırken, depremzedeler, çadırlardan konteyner kente taşınmaya başladı.

Kalorifer sistemiyle ısıtılan 21 metrekare büyüklüğündeki konteynerlerde duş, tuvalet ve sıcak su donanımlarının yanı sıra internet gibi hizmetler de depremzedelere sunuluyor.

Öte yandan kent genelinde acil yıkım kararı alınan bina, ev ve camilerin de yıkımları sürüyor.

Bazı bölgelerde yıkımlara yeni başlanırken, yıkılan bazı bina ve camilerde moloz kaldırma işlemleri yapılıyor.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız