Teknik direktörlüğe ilk adımlarını attılar

Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde Düzce’de gerçekleşen Adnan Sarı TFF Grassroots C Antrenör Eğitim Programı tamamlandı.

Teknik direktörlüğe ilk adımlarını attılar
9.12.2022 - 17:35
Haber Merkezi

Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde Düzce’de gerçekleşen Adnan Sarı TFF Grassroots C Antrenör Eğitim Programı tamamlandı.

30 Kasım-9 Aralık tarihleri arasında Düzce’de yapılan Adnan Sarı TFF Grassroots C Antrenör Eğitim Programı 31 kursiyerin katılımıyla gerçekleşti.

TFF Bölge Antrenörü Atilla Yüce ile TFF Antrenör eğitmeni Furkan Köseoğlu kursiyerlere eğitim verdi.

Düzce, Bolu, Kocaeli, Ankara ve Sivas gibi şehirlerden katılım sağlanan eğitim programı 10 gün sürdü.

Antrenör adayları eğitim programında hem teorik hem de uygulamalı eğitimler alarak teknik direktörlüğe ilk adımlarını attı.

Eğitimle ilgili Düzce Postası Gazetesi muhabirine açıklamada bulunan TFF Antrenör Eğitmeni Furkan Köseoğlu eğitim sürecinin çok verimli geçtiğini vurgulayarak, “Sabahları teorik eğitim, daha sonra sahada uygulamalı eğitim yapıldı. Eğitim, en temelden başlayıp, basitten karmaşığa doğru 6 günü eğitim, son 4 günü de aday antrenörlerin değerlendirmesi yaptık. Beklediğimizden daha iyi geçti. Takım ruhu oluştu burada. İlk gün biraz stresliydi. Daha sonra kaynaştılar Buraya gelirken ön yargılı gelmesinler. Buraya sıfır gelsinler. Buradan sonra öğrendiklerini alt yapılarda kesinlikle yapmaları gerekiyor. Bu temeli buradan alırsa ve sahaya yansıtırlarsa, iyi oyuncular yetişecektir.” şeklinde konuştu.

Eğitim süreci ile ilgili bilgiler veren TÜFAD Düzce Şube Başkanı Murat Şahabe eğitime ev sahipliği yapmalarından dolayı memnun olduklarını dile getirerek şunları söyledi; “İlimizden 16,  Bolu’dan 10, Sivas’tan 1, Kocaeli’nden 2 ve Ankara’dan 3 yeni antrenörümüz kursa katıldı. 31 kişiyle bu kursu tamamladık. 10 gün sürdü. Bütün saha çalışmalarımızı Beyköy’de yaptık. Bugün Çok verimli bir kurs geçirdik. Zorlanan ve acemilik çeken olmadı. Her gün onlarda beraberdim. Çok faydalı bir kurs geçti. Bunun devam etmesi içinde bol bol tekrar yapmaları lazım. Hepsinin ileride başarılı olacağına inanıyorum.”

Eğitim Programını başarıyla tamamlayarak UEFA C antrenörlük belgesi almaya hak kazanan kursiyer Veysel Şengül heyecanlı ve verimli bir eğitim olduğunu dile getirerek, “Kursun kalitesini ve hocaları öğrendiğimiz zaman çok heyecanlandık.  Buraya geldiğimiz zamanda saha içi ve saha dışında ki çalışmalar ve hocaların tutumu çok güzeldi. Antrenörlük programının “C” düzeyinde böyle kaliteli bir seviyeye çıkarıldığını görünce de çok mutlu olduk. Çok fazla öğrencilere bu bilgileri aktarabileceğimize, bir kültür oluşturabileceğimize inanıyorum. Kursun çok verimli geçtiğine inanıyorum. Tüm sporcular çok memnun. Çok güzel bir kurs geçirdik.” açıklamarında bulundu.

Eğitime Bolu’dan katılarak antrenörlük belgesi almaya hak kazanan Sevgi Salman şunları söyledi; “Bolu’dan katılıyorum. Çok güzel geçti. Akışına kapıldık ve nasıl bittiğini anlamadık. Son gün sınavdan çıktık ve dönüyoruz. Her şey için teşekkür ediyorum.”   


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız