İsmetpaşa Ortaokulu Almanya’da

İsmetpaşa Ortaokulu, ortağı olduğu Erasmus+ Programı Stratejik Ortaklık K210 projesi “Digital Power” kapsamında 29 Kasım-1 Aralık 2022 tarihleri arasında Almanya hareketliliği gerçekleştirdi.

İsmetpaşa Ortaokulu Almanya’da
12.12.2022 - 12:43
Haber Merkezi

Althengstett Gemeinschaftsschule koordinatörlüğünde yürütülen projenin ilk hareketliliğinde, proje ortağı olan Portekiz, Kuzey Makedonya ve Hırvatistan’dan gelen öğretmen ve öğrencilerle çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Üç gün süren hareketliliğe Okul Müdürü Hüseyin İlhan, İngilizce Öğretmeni Fatma Nur Korkmaz Sert ve Türkçe Öğretmeni Aydın Keskin ile 2 öğrenci katılım sağladı.

Program; proje ortağı okulların ülkelerini, şehirlerini, okullarını ve eğitim sistemlerini içeren sunumlar yapmasıyla başladı. Ardından ülkelere ait ürünlerin sergilendiği kültür stantları kurularak ürün tanıtımları yapıldı ve tüm ortakların katılımıyla Alman kültüründe önemli yer tutan yılbaşı kurabiyesi yapımı etkinliği gerçekleştirildi.

Gemeinschaftsschule Bilişim Öğretmeni Pascal Linzner tarafından biyoniks sunumu gerçekleştirildi. Öğrenci ve öğretmenler tarafından Festo uygulama aracı kullanılarak, biyonik lotus çiçeği tasarımı yapıldı. Ülkelerin bayrakları ve okul logolarıyla süslenmiş biyonik lotus çiçekleri, öğrencilere biyoniks uygulamaları konusunda farkındalık kazandırdı. Katılımcı öğretmen ve öğrenciler geleneksel olarak kullanılan kitap-defter yerine tabletlerin kullanıldığı matematik, İngilizce, biyoloji, coğrafya ve benzeri derslere katılarak, teknolojinin eğitimde nasıl işlevsel olarak kullanıldığını gözlemlediler.

Proje kapsamında Calw ve Stuttgart şehir merkezlerine gezi düzenlenerek, bu şehirlerdeki Mercedes Benz Müzesi, tarihî ve kültürel yapılar ziyaret edildi. Yılbaşı hazırlığında olan kültürel marketler gezilerek, Alman kültüründeki yeri gözlemlendi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız