“Bozkuş” hasar tespiti için havalandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, 23 Kasım 2022 tarihinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem afeti nedeniyle yapıların çatı ve bacalarında oluşan hasar durumlarını tespit etmek üzere Düzce İli, Merkez İlçesine bağlı mahalle ve köylerde İnsansız Hava Aracı (İHA) “Bozkuş” ile keşif yapıyor.

“Bozkuş” hasar tespiti için havalandı
16.12.2022 - 15:26
Haber Merkezi

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, keşif çalışmaları 20 Aralık’a kadar devam edecek.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, envanterinde bulunan, İnsansız Hava Aracı (İHA) BOZKUŞ, gövde uzunluğu 1.26 metre, kanat açıklığı 2.50 metre, gövde yapısı Karbon-Fiber özelliğe sahip, bulunduğu konumdan dikey kalkış-iniş yaparak düz uçuş gerçekleştiren otonom ve manuel olarak yer kontrol istasyonunda komuta ve kontrol edilen hava aracı üzerinde bulunan faydalı yükler vasıtasıyla fotoğraf ve telemetri aktarımı sağlayan, 3 saatlik uçuş süresi, 65-80 km/saat seyir hızına sahip, uçuş menzili 30 km, uçuş yüksekliği ise deniz seviyesinden 3500 metredir.”


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız