İçme suyu sorunları çözülüyor

Düzce İl Genel Meclisi’nin almış olduğu karar doğrultusunda, Düzce merkez ve ilçe köylerinin ihtiyacı olan içme suyu şebeke ve isale hatlarının yapılabilmesi için 30 milyon TL borçlanıldı.

İçme suyu sorunları çözülüyor
20.12.2022 - 15:56
Haber Merkezi

İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Özlü ve Osman İlhan ile birlikte Çilimli Esenli köyünde başlayan içme suyu şebeke hattı çalışmalarını yerinde inceledi.

İGM Başkanı Günal, Esenli Köyü içme suyu şebeke hattı yapım işinin maliyetinin 1 milyon 229 bin TL olduğunu ve toplam 5.339 metre uzunluğundaki hatta 43 adet kolektör, 20 adet de yangın hindrantı yer alacağını söyledi. Günal, Esenli Köyü’ne hayırlı olmasını diledi.

Alınan kredi ile; Merkez Kavakbıçkı Dallas Mahallesi isale ve şebeke hattı, İhsaniye, Şaziye, Üçyol şebeke hattı, Esençam Hecinler Mahallesi şebeke ve Cumayeri Ören köyü sondajı; Gümüşova Halilbey Köyü’ne 75 m3 depo imalatı, Soğuksu ve Sultaniye’ye 50 m3 depo imalatı, Merkez Kemerkasım Köyü’ne 25 m3 depo imalatı, Musababa Köyü’ne 75 m3 depo imalatı, Gümüşova Halilbey-Soğuksu ayrım maslağı, Merkez Samandere 2 adet faktörlü maslak, Yığılca Akçaören İsmail Çayırı Mahallesi 25 m3 depo imalatı; Akçakoca Melenağzı, Çilimli Esenli, Gümüşova Dededüzü, Yığılca Gelenöz ve Merkez Hatipli Ketenciler Köyü içme suyu şebeke hattı çalışması, Merkez Kozluk terfili içme suyu isale hattı, Pınarlar sondaj çalışması; Merkez Yenitaşköprü şebekesi, Gölyaka İçmeler şebekesi, Gölyaka Hacıyakup grup köyleri içme suyu isale hattı çalışması; 5. grupta ise Kaynaşlı ilçesi Yeniyurt köyü içme suyu isale hattı, Yığılca Hacılar, Aydınyayla ve Gaziler grup suyu isale çalışması gerçekleştirilecek.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız