Düzce'de yıkılan camiler ile ilgili toplantı

Düzce’de 23 Kasım tarihinde meydana gelen 5,9 şiddetindeki depremde, ilimizde ağır hasar görerek yıkılan camiler ile ilgili bir toplantı düzenlendi.

Düzce'de yıkılan camiler ile ilgili toplantı
22.12.2022 - 15:58
Haber Merkezi

Depremde hasar alıp yıkımına karar verilen camilerin yerine yapılacak olan camilerin yapım süreciyle alakalı bilgilendirme ve istişare toplantısı Düzce Valiliği’nde gerçekleştirildi.

Vali Cevdet Atay başkanlığındaki toplantıya, vali yardımcıları, kaymakamlar, AFAD yetkilileri, kurum amirleri ve merkez mahalle muhtarları katıldı.

İl Müftüsü Osman Aydın’ın açılış konuşması akabinde İl Müftü Yardımcısı Yavuz Horoz örnek cami projelerine ilişkin bir sunum yaptı. Horoz, 100 kişilik bir ahşap cami örneği göstererek, “Bunların üzerinde değişiklik yapılabilir. Tek tip bir proje belirlenip 100-300-500 kişilik büyütülebilir” dedi.

Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Cevdet Atay ise, “Hem köyümüzde yaşayan vatandaşların hakkı, hem tüyü bitmemiş yetimin hakkı, hem de memleketteki herkesin hakkını düşünerek, daha büyük yapılardan ziyade, daha korunaklı, daha güzel, daha köyümüze yakışan yapılar olması hepimizin tercihidir” ifadelerini kullandı.

Toplantıda muhtarların istekleri de değerlendirildi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız