Belediyeden Özbakımlarına destek

Düzce Belediyesi özel eğitim alan çocuklar için yeni bir uygulama başlattı. Sosyal Yardım İşleri ekipleri Düzce’deki engelli okullarındaki öğrencilere velilerinin izni ile özbakım desteğinde bulundu.

22.12.2022 - 16:51
Güncelleme 22.12.2022 - 17:19
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi her yaştan vatandaşın talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Sosyal belediyeciliğin gereklerini kesintisiz uygulayan kurum, bölgesinde örnek teşkil edecek bir çalışmaya daha imza attı. Engelli bireylere özbakım desteği sağlanması amacıyla başlatılan hizmet kapsamında; Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri ilk olarak Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu’na giderek burada eğitim alan özel çocuklar ile görüştü. Ailelerinden alınan izinle çocuklara saç tıraşı yapan ekipler, kek ve meyve suyu ikramında bulundu. Ailelerin, çocukların ve öğretmenlerin memnuniyet duyduğu çalışma Yeşil Düzce Özel Eğitim Uygulama Okulu’ndaki özel çocukların da ziyaret edilmesi ile devam etti.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada çalışmanın tüm çevrelerde çok olumlu karşılandığı belirtilirken, Düzce’de faaliyette olan tüm özel eğitim okullarında ziyaretlerin yapılacağı ve düzenli olarak devam edeceği ifade edildi.


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız