BELMEK farkındalık eğitimlerine devam ediyor

Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) çatısı altında eğitim alan kursiyerlere, İl Sağlık Müdürlüğü KETEM Birimi uzmanları tarafından Serviks Kanseri ve obezite ile mücadele konusunda bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

27.12.2022 - 16:30
Güncelleme 27.12.2022 - 17:35
Haber Merkezi

Düzce BELMEK kursiyerleri, sosyal farkındalık çalışmaları çerçevesinde Rahim ağzı kanseri farkındalık etkinlikleri çerçevesinde serviks kanseri ve obezite ile mücadele konusunda bilgilendirme eğitimlerine katılım sağladı.

Aziziye Mahallesinde bulunan BELMEK ana binasında gerçekleştirilen eğitimde, İl Sağlık Müdürlüğü KETEM birimi sorumlusu Dr. Rabia Nurulzade tarafından kanser taraması noktasında bilgilendirme de bulunulurken, Diyetisyen Serpil Hürsgünel tarafından ise obezite ile mücadele konusunda bilgiler aktardı.

KETEM sorumlusu Dr. Rabia Nurulzade eğitimlere yönelik yaptığı değerlendirmede, Ocak ayının Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı olarak belirlenmiş olduğunu ve dünyanın birçok ülkesinde hastalığa dikkat çekmek üzere farkındalık etkinlikleri düzenlendiğini ifade ederek, “Bizde ilimizde bu etkinlikleri yaparak ve tarama programlarımızı tanıtarak halkımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

Kadınlara yönelik düzenlenen eğitim çerçevesinde, Serviks kanserinin risk faktörleri, belirtileri, tanı ve tedavi yöntemleri konularında bilgilendirme ile kanserden korunacak sağlıklı yaşam koşullarına yönelik bilgilendirme yapıldı.

Eğitimin ardından kursiyerlere yönelik Gezici Mobil Aracı ile Serviks Kanseri taraması ve Vücut Analiz Ölçümü gerçekleştirildi.


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 31.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız