Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Ankara’daydı

Düzce Güzel Sanatlar Lisesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası başta olmak üzere Millet Kütüphanesi, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Kelime Müzesi ile Ankara Resim ve Heykel Müzesi’ni gezdiler.

Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Ankara’daydı
31.12.2022 - 13:33
Haber Merkezi

Öğrenciler, ilk durakları olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın yılbaşı konseri genel provasında alanlarında uzman müzisyenlerin çalgı performanslarını ve orkestra çalışmalarını deneyimleme fırsatı buldular.

Sonraki durak olan Millet Kütüphanesi, muazzam mimarisi ve tasarımının yanı sıra sunduğu imkanlarla öğrencileri kendine hayran bıraktı.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne, Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olması ve okulun öğrencilerine hitap etmesi açısından tanıtım gezilerinde sürekli tercih ettikleri bir okul olduğundan, bölüm öğretmenlerince fakülte ve alanların tanıtıldığı, öğrencilerin kafalarındaki soru işaretlerine cevap bulabildikleri ve mimari olarak da gözlerin kamaştığı bir ziyaret gerçekleştirildi.

Öğrencilerin, gezi planı yapmaya başladıkları andan itibaren görmeyi iple çektikleri, Şermin Yaşar'ın Türk diline vefa borcu olarak Türkçe’nin eşsiz zenginliğiyle bir araya getirdiği Kelime Müzesine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Ankara Resim ve Heykel Müzesi; Osman Hamdi, İbrahim Çallı gibi değerli Türk ressamların eserlerinden oluşan seçkileriyle öğrencileri tarihi bir yolculuğa çıkarmanın yanı sıra, alan bilgilerini pekiştirmeleri açısından da bir farkındalık oluşturdu.

Öğrenciler açısından, üniversite tercihlerinde, gidecekleri iller açısından bu geziler bulunmaz bir fırsat olarak değerlendiriliyor.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız