Enerji Yöneticiliği’ne dikkat çekildi

Düzce Üniversitesi Temiz Enerji Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜTEM) tarafından düzenlenen "Enerji Verimliliği ve Enerji Yöneticiliği" başlıklı söyleşi, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Enerji Yöneticiliği’ne dikkat çekildi
31.12.2022 - 13:55
Güncelleme 31.12.2022 - 13:56
Haber Merkezi

Moderatörlüğünü DÜTEM Müdürü Doç. Dr. Ali Etem Gürel’in gerçekleştirdiği söyleşiye, Winergy Technologies firmasından Doğukan İnan konuk oldu.

Enerji kavramı, önemi ve Türkiye’nin enerji ithalatından bahseden Doğukan İnan, enerji ithalatının Türkiye için oldukça kritik bir problem olduğunu ve enerji ithalatı için çok büyük bir bütçe ayrıldığına değindi.

Enerjinin, üretimden tüketime kadar verimli kullanımıyla birlikte, önemli miktarda tasarruf da elde edilebileceğini belirten İnan, enerji tasarrufu ve verimliliği noktasında “Enerji Yöneticiliği” kavramına dikkat çekti. Enerji Yöneticisi olmak için gereken şartlar ve bu unvanı elde etmek için sahip olunması gereken nitelikleri de açıklayan Doğukan İnan, programın sonunda Düzce Üniversitesi öğrencilerinin sorularını da yanıtladı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız